Америкадан келген Кейси Торнтон IUTH студенттеріне семинар өткізді

«Тілдер» кафедрасының ұйымдастыруымен 02.05.2023ж. күні «English Language Fellow» (ELF) бағдарламасы аясында Америка Құрама Штаттарынан келген Кейси Торнтон мырза «АҚШ-ғы туризмнің қоршаған ортаға әсері» тақырыбында семинар өткізді. Семинарға «Тілдер» кафедрасының оқытушылары мен туризм саласының студенттері қатысып, туризмнің қоршаған ортаға тигізетін әсері жайлы талқылады. Семинар барысында Кейси мырза АҚШ-тағы туризмнің оң және теріс жақтарын талқылап, туризмнің экономикаға және жергілікті қауымдастықтарға пайдасын тигізетін жолдардын атап өтті. Дегенмен, ол туризмнің Үлкен каньон және Йеллоустоун ұлттық саябағы сияқты танымал бағыттарға тигізетін жағымсыз әсерлерін де зерттеді. Ол осы табиғат ғажайыптарын болашақ ұрпақ үшін сақтаудың маңыздылығын, сонымен қатар жауапты және тұрақты туристік тәжірибелердің қажет екендігін атап өтті. Семинар барысында Кейси мырза мен қатысушылар арасында қызу пікірталас болды, талқыланған тақырыптар бойынша көптеген сұрақтар қойылды. «Тілдер» және «Туризм» кафедрасының оқытушылары мен студенттері туризм мәселесі және оның қоршаған ортаға тигізетін әсері туралы сан алуан көзқарастар бере отырып, өз тәжірибелері мен түсініктерімен бөлісті. Жалпы, Кейси мырзаның семинары туризмнің АҚШ пен қоршаған ортаға тигізетін әсері туралы ойландыратын және танымдық ақпаратты қамтамасыз етті. Оның жауапты және тұрақты туристік тәжірибеге шақыруы, семинардан табиғи ресурстарды сақтаудың және қоршаған ортаға тигізетін әсерімізді барынша азайтудың маңыздылығын тереңірек түсінген қатысушылардың көңілінен шықты.