Акимов Жақсылық Макмутұлы

zh.akimov@iuth.edu.kz
Түркістан қаласы, Рабиға Сұлтан Бегім көшесі 14 "А", Қазақстан

Акимов Жақсылық Макмутұлы

Әлеуметтік даму және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі вице-ректоры
  • 04.04.1986 ж.

PhD («Туризм» мамандығы бойынша философия докторы)

Білімі

• 2003-2007 жылдары арасында Махамбет атындағы Батыс Қазақстан Мемлекеттік Университеті, Экономика факультеті, Туризм менеджері мамандығы бойынша бакалавры. (үздік диплом)
  • 2008-2010 жылдары Ыстанбұл Университеті "Туризм менеджері" мамандығы бойынша магистратура. (Ыстанбұл, Түркия)
  • 2017-2020 жылдары Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті «Туризм» мамандығы бойынша докторантура. (PhD докторантура)

Еңбек өтілі

• 2011-2017 жж. Л.Н.Гумилев атындағы ЕҰУ Экономика факультеті «Туризм» кафедрасының аға оқытушысы.
  • 2012-2016 жж. Л.Н.Гумилев атындағы ЕҰУ Экономика факультеті деканының орынбасары. • 13.01.2021-25.08.2021 ж. аралығы Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау университеті Жастар саясаты департаментінің маманы.
  • 2021-2022 жж. Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау университеті Тіркеу кеңсесінің басшысы.
  • 2022-2023 жж. Халықаралық туризм және меймандостық университеті «Туризм және спорт» факультетінің деканы.
  • 2023 ж. қыркүйек айынын бастап Халықаралық туризм және меймандостық университеті Әлеуметтік даму және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі вице-ректоры.

Қосымша

• «Туризм» кәсіби стандартының әзірлеушісі.
  • Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі «Республикалық қосымша білім беру оқу-әдістемелік орталығы» РМҚК-нің қазылар алқасының мүшесі.
  • Бірнеше республикалық жобалардың ұйымдастырушысы: «Халықтың сүйіктісі - 2021, 2022» Қазақстан Ұлттық сыйлығы; «Жас өркен – 2021, 2022» республикалық балалар сыйлығы; Орман шаруашылығы мен жануарлар дүниесін қорғау саласындағы «Елім-Ай - 2021» сыйлығы.

Лауазымдық міндеттері

Вице-ректор университеттің мақсатына сәйкес келесі міндеттерді орындайды, атап айтқанда:

• Университеттің жарғысында белгіленген шектерде қызмет бағыты бойынша ұйымдық-құқықтық нысаны мен меншік нысанына қарамастан, ҚР мемлекеттік органдарында, мекемелерде және ұйымдарда университеттің мүдделерін білдіру;
  • Ректор тапсырмаларының орындалуын бақылау, өз құзыреті шеңберінде Ғылыми кеңестің шешімдері мен ректор бұйрықтарының орындалуын қамтамасыз ету;
  • Жетекшілік ететін бөлімшелердің қызметкерлерімен жеке еңбек қатынастарын реттеу;
  • Жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелердің, оның ішінде мектептердің кітапхана, әлеуметтік-мәдени даму және халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша жұмысын бақылау, басшылық ету және үйлестіру;
  • Университеттің әлеуметтік-мәдени даму жөніндегі қызметін үйлестіру;
  • Университеттің халықаралық ынтымақтастық жөніндегі қызметін үйлестіру;
  • Университет кітапханасы бойынша қызметті үйлестіру;
  • Студенттік өзін-өзі басқаруды дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру (Студенттік Парламент);
  • Педагогтар мен ғылыми қызметкерлерді оқыту, біліктілігін арттыру саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту жөніндегі іс-шараларды жоспарлауды және іске асыруды ұйымдастыру;
  • Шетелдік әріптестермен келісімдер жасасу жөнінде ұсыныстар дайындау, келісу және енгізу;
  • Еңбек тәртібін және еңбекті қорғау жөніндегі нұсқаулықтарды сақтау;
  • Жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелер қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету;
  • Университеттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлерін қабылдау, ауыстыру, жұмыстан шығару, материалдық көтермелеу, біліктілігін арттыру, тәртіптік жазалау мәселелері бойынша университет басшылығына белгіленген тәртіппен ұсыныстар енгізу;
  • Университет басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау;