Жұмыссыз және халықтың әлеуметтік осал топтары үшін цифрлық сауаттылықты меңгеру бойынша семинар

Қазақстан Республикасының даму стратегиясы біздің қоғамның басым міндеттерінің бірі – халықтың компьютерлік сауаттылығымен байланысты. Қоғамды ақпараттандыру бүкіл әлемдегі шексіз ақпараттық кеңістікті құрып, адамдардың өмірі және білімін, өндірісті түбегейлі өзгертеді. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) және Internet жаһандық желісін дамыту елдің халық шаруашылығының барлық салаларын және үкіметтік қызмет тиімділігін маңызды арттыруға мүмкіндік береді. Компьютердің қарапайым адам өміріндегі рөлі күрт артып келеді. Компьютер қоғамдық өмірдің барлық салаларында қолданылады: тиімді қосалқы құрал болып табылатын медицина және білімде, телевизия және радиода, өнеркәсіпте және ауыл шаруашылығында және т.б. көрсетіледі. Қазіргі таңда АКТ кішігірім кәсіпорындар және дүкендер және мекемелер, жұмысқа орналастыру бюросы және тіпті фермалардың жетістігі болды.

Осы мақсатта 2022 жылдың 3 тамызында  «Халықаралық туризм және меймандостық университеті» КЕАҚ жанындағы құзырет және мансап орталығы және Түркістан қаласы «Әлеуметтік қызмет көрсету орталығы» КММ қолдауымен жұмыссыз және халықтың әлеуметтік осал топтары үшін цифрлық сауаттылықты арттыру мақсатында оқыту семинары ұйымдастырылды. Іс-шараға «Түркістан» телеарнасы қызметкерлері қатысып, сюжетті кешкі жаңалықтар легінде ұсынды.

Семинарға қатысушылар «Microsoft Excel бағдарламасы. Есептер мен электрондық кестелерді құрастыру» тақырыбы бойынша білім алды.

Семинар аясында «Жалпы білім беру пәндері» кафедрасының аға оқытушысы Пайзуллаев Ержан зейнеткерлерге Халықаралық туризм және меймандостық университетіне түсу үшін кәсіптік бағдар беру және түсіндіру жұмыстарын жүргізді.

Семинар нәтижесінде Түркістан қаласының жұмыссыз 15 тұрғыны оқытылды.