«6В11102 – Халықаралық және ішкі туризм»

“6В11102 – Халықаралық және ішкі туризм” білім беру бағдарламасы туризм индустриясындағы табысты мансапқа қажетті білім мен дағдылардың кең спектрін қамтиды. Бұл мамандықтың студенттері туризмнің әртүрлі аспектілерін, соның ішінде оның экономикалық, әлеуметтік, мәдени және экологиялық аспектілерін халықаралық және ішкі туризм контекстінде зерттейді.

Зерттеудің негізгі бағыттары мыналарды қамтуы мүмкін:

1. Туристік бизнес және басқару: студенттер маркетинг, қаржы, персоналды басқару және операциялық менеджментті қоса алғанда, туризмді басқару негіздерін үйренеді.
  2. Қонақжайлылық және қызмет көрсету: бұл тұтынушыларға қызмет көрсетудің кәсіби стандарттарын, қонақүйлерді басқаруды, тамақтандыруды және қонақ үй индустриясының басқа аспектілерін зерттеуді қамтиды.
  3. География және мәдениет: студенттер әлемнің әртүрлі аймақтарының географиясын, олардың мәдениетін, тарихын, дәстүрлері мен діндерін зерттейді, бұл оларға әртүрлі туристік нарықтардың ерекшеліктері мен қажеттіліктерін түсінуге көмектеседі.
  4. Экологиялық және тұрақты туризм: бұл қазіргі заманғы туризм индустриясындағы маңызды аспект, мұнда студенттер туризмнің қоршаған ортаға және жергілікті қауымдастықтарға теріс әсерін азайту әдістерін үйренеді.
  5. Халықаралық қатынастар және құқықтық аспектілер: туризмді реттейтін заңдар мен халықаралық келісімдерді зерттеу және осы саладағы халықаралық ынтымақтастықтың маңыздылығы.

“6В11102 – Халықаралық және ішкі туризм” білім беру бағдарламасын бітіруші түлектер туристік агенттіктер, қонақ үй компаниялары, туроператорлар сияқты туризмнің әртүрлі салаларында, сондай-ақ туризм мен мәдени істермен айналысатын үкіметтік ұйымдарда жұмыс таба алады. Сонымен қатар, олар кеңес беру, ресурстарды басқару және туризмді дамыту саласында, сондай-ақ білім беру және зерттеу мекемелерінде жұмыс істей алады.