«Development of Tourism in Kazakhstan» студенттік ғылыми жобалар байқауы

«Ғылым апталығы» аясында 2024 жылдың 11 сәуірінде ХТжМУ-де «Development of Tourism in Kazakhstan» студенттік ғылыми жобалар байқауы өтті. Байқауға Қазақстанда да, Түркістан облысында да туризм мен қонақ үй-мейрамхана бизнесін дамытудың түрлі мәселелеріне арналған 17 студенттік жоба ұсынылды («Туризм және қонақжайлылық индустриясын басқарудағы инновациялық технологиялар», «Қонақ үй бизнесінде В2В нарығындағы маркетингтік коммуникациялар: ерекшеліктері, құрылыс мәселелері және оларды шешу жолдары», «Солтүстік Қазақстан облысындағы Ботай мәдениетінің туристік әлеуетін нығайту», «Түркістанға туристерді тарту үшін әлеуметтік желілердегі тиімді маркетингтік стратегияларды зерттеу», «IUTH Students Map», «Этно-қонақ үй» – өткенді жақсартыңыз» т.б.). Туризм мектебінің аға оқытушысы, магистр Н.М. Әбдіразақовтың жетекшілігімен 1 орын алған Ш. Берікқызы, С. Икрамова, А. Махал және А. Орынбасар дайындаған «Sayahat Times: ауыл тұрғындарымен бірге ішкі туризмді дамыту жобасы» жобасы ерекше қызығушылық тудырды. Байқау қорытындысы бойынша жеңімпаздарға естелік сыйлықтар табыс етілді: 1 орынға – планшет; 2 орын – смарт сағат; 3 орын – смарт динамик. 2 білім алушы «Жас ғалым» номинациясының жеңімпазы ретінде М.Әуезовтің «Абай жолы» романын алды.