Халықаралық ынтымақтастықты дамыту және көптілді білім беру бөлімі

Халықаралық ынтымақтастық бөлімінің миссиясы

Университет қызметін интернационализациялау – университеттің стратегиялық бағыттарының бірі. Осы бағыт аясында Университет алға қойылған мақсаттар мүддесінде халықаралық ынтымақтастықты кезең -кезеңмен және жүйелі түрде дамытады. Халықаралық қатынастарды тиімдірек орнату үшін Университетте Халықаралық ынтымақтастық бөлімі бар. Халықаралық қызметті күшейту және дамыту үшін Халықаралық ынтымақтастық бөлімі шетелдік студенттерді тарту мақсатында қызығушылық тудыратын елдерде шетелдегі өкілдіктерді ұйымдастыру бағытында университеттермен, әкімшілік құрылымдармен жұмыс жасайды.

ОМЖ қызметінің ішінде академиялық ұтқырлық жобаларын атап өтуге болады (студенттер мен оқытушылар құрамымен алмасу, ғылыми -практикалық семинарлар өткізу, шетелдік оқытушылармен дәріс оқу); ұйымдармен ынтымақтастық (ғылыми -зерттеу жұмыстары туралы келісімдерге қол қою, халықаралық гранттарға, жобалар мен бағдарламаларға өтінімдер беру); халықаралық іс -шараларға қатысу (университеттердің, қауымдастықтардың әлемдік рейтингіне ену).

Халықаралық ынтымақтастық бөлімінің мақсаты

Халықаралық ынтымақтастық бөлімінің негізгі мақсаты – Университеттің білім беру процесін ұйымдастыру мен ғылымды дамытудың халықаралық талаптарына сәйкес білім сапасын арттыруға бағытталған халықаралық ынтымақтастық бағдарламаларына қатысуын ұйымдастыру және үйлестіру, халықаралық байланыстар мен іскерлік серіктестікті дамыту мен нығайту. шетелдік жоғары оқу орындарымен, халықаралық білім беру ұйымдарымен, корпорациялармен және академиялық ұтқырлықты жүзеге асыру.

• халықаралық қатынастарды үйлестіру және ұйымдастыру, университеттің халықаралық ынтымақтастық тұжырымдамасын жүзеге асыру;
  • студенттердің, педагогикалық және ғылыми қызметкерлердің екіжақты және көпжақты алмасу бағдарламаларына қатысу;
  • академиялық ұтқырлық бағдарламасы аясында Университетке келген шетелдік студенттерді оқытуды қамтамасыз ету;
  • Университет кафедралары мен қызметкерлеріне үздіксіз консультациялық және басқа да көмек көрсету; Университетте шетелдік оқытушылардың жұмысын ұйымдастыру, шақыру хаттарын дайындау, болу бағдарламаларын құру, келісімшарт мәтінін аудару;
  • Университеттің кафедраларына шетелдік гранттарды алуға көмек көрсету;
  • Университеттің халықаралық ғылыми -білім беру инновациялық кешеніне айналуына көмек көрсету.

Халықаралық ынтымақтастық бөлімінің жетістіктері

Халықаралық ынтымақтастық орталығы Франция, Португалия, Қытай, Ресей, Швейцария, Түркия, БАӘ, Беларусь, Словакия, Өзбекстан, Австрия, Малайзия, Венгрия университеттерімен 22 меморандумға қол қойды.

Халықаралық ынтымақтастық орталығымен 3 тағылымдама ұйымдастырылды, оның 1 -і халықаралық және оның 2 -сі Қазақстанда Rixos, The Land of Legends және т.б.

Университеттің айрықша ерекшелігі – Халықаралық ынтымақтастық бөлімінің ұйымдастыруымен Түркия Республикасындағы IUTH студенттері үшін Анталия білім университетімен бірлескен халықаралық тағылымдама. Тәжірибе өтетін ABU TELP хаттамасы Rixos қонақүйлер желісінде өтеді. Тағылымдамаға ақысыз екі жаққа ұшу, тұру, тамақтану, белгілі бір пәндер бойынша оқу және интерндерге жұмыс кіреді.

Ынтымақтастық туралы халықаралық шарттар жасалды

Түркия Республикасындағы ABU TELP халықаралық тағылымдамасы

көптілді білім беру бөлімінің МИССИЯСЫ:

Біз шет тілдері, жаңа таныстар мен жетістіктер әлеміне сенімді жолсерік ретінде қызмет ету үшін құрылғанбыз.

Университет 15 шетелдік жоғары оқу орындарымен және ғылыми – білім беру орталықтарымен өзара ынтымақтастық туралы келісімге қол қойды. Еуропа, Таяу Шығыс, Оңтүстік – Шығыс және Орталық Азия университеттерімен ынтымақтастық туралы меморандумдарға қол қойылды: Сингапур, Малайзия, БАӘ (Шаржа), Австрия (Зальцбург), Франция (Анже) Өзбекстан (Самарқанд).

көптілді білім беру бөлімінің МІНДЕТТЕРІ:

• Оқытылатын тілдер әлемі туралы білімді тереңдету;

• Тіл теориясы мен аударма теориясын оқумен ұштастыра кәсіби аудармада практикалық дағдыларды дамыту;

• Шет тілдерін қосымша және тереңдетіп оқыту бағдарламаларын қалыптастыру;

• Білім алушылардың тілдік дайындық деңгейінің жоғарылауын қамтамасыз ету үшін оқу – әдістемелік іс – шаралар кешенін (курстар, тестілеу және т.б.) өткізу.

Серіктес ЖОО

• “KinderWorld” Пегас Білім беру тобы, Сингапур;
  • “Тейлор Университеті”, Малайзия;
  • “Мәдени мұра институты”, БАӘ;
  • “Ресей халықтар достығы университеті”, Ресей Федерациясы;
  • “Туризм академиясы”, Анталия, Түркия;
  • “Туризм және қонақ үй менеджменті институты”, Австрия;
  • “Жібек жолы” халықаралық туризм университеті, Өзбекстан;
  • “Анже Университеті”, Франция.

көптілді білім беру бөлімі

Шет тілдерін үйрену кәсіби табысты мансап үшін маңызды компоненттердің бірі болып табылады.

Тілдер бөлімінің негізгі мақсаты – университет студенттерінің мәдениетаралық кәсіби коммуникативтік құзыреттілігін қалыптастыру және дамыту.

Біздің тілдер бөлімінде сіз БҰҰ – ның ағылшын, араб, қытай, түрік және француз сияқты бес негізгі тілінің бірін үйреніп, жетілдіре аласыз. Тілдік ортаға тез ену үшін кәсіби репетиторлардың көмегімен, сонымен қатар ана тілінде сөйлеушілердің көмегімен бір уақытта бірнеше тілді үйреніңіз.